Zastavili jsme příjem rezervací a objednávek

Po dobu uzavření knihovny nepřijímáme objednávky ani rezervace. Omlouváme se, ale zavalilo nás velké množství objednávek, které nejsme schopni zvládnout zejména z prostorových důvodů.

Knihovna je do odvolání uzavřena

Knihovna je v návaznosti na rozhodnutí vlády až do odvolání uzavřena a veškeré naplánované akce jsou zrušeny. Všichni čtenáři, kteří mají vypůjčené knihy nebo jiné dokumenty, mají po dobu mimořádných opatření své výpůjčky automaticky prodlouženy, a to bez sankčních poplatků. Pokud vám v této době přijde e-mailem nebo SMS automatické upozornění na končící výpůjčku, oznámení prosím ignorujte. Číst dál →

Vyhlašujeme jarní termíny počítačových kurzů. S přihláškou neotálejte

S nadcházejícím jarem v knihovně opět vypisujeme oblíbené lekce věnované základům práce s počítačem. Jste začátečník a chcete se naučit pohybovat po internetu, používat textový editor, vytvářet jednoduché prezentace, ovládnout sociální sítě a další vychytávky? Podívejte se do našeho rozpisu lekcí a vyberte si ty, o které máte zájem. Číst dál →

S knihovnou do nového roku

PF 2020
Od pátku 3. ledna 2020 se pro vás otevírá knihovna opět v běžném provozu se standardní otevírací dobou. Kromě půjčování si můžete vybrat z našeho programu lednových akcí třeba besedu s jičínským plavcem Michalem Slaninou, který před nedávnem překonal kanál La Manche, přednášku Pavly Vondruškové o tom, jak je důležité se nebát a učinit rozhodnutí, povídání o cestě životem za zdravím s jičínským masérem a terapeutem Petrem Švecem nebo třeba přijít na kreativní setkání na pobočce knihovny Nové Město, kde budeme pracovat s kameny, dřevem, drátem a knoflíky. Tak si rok 2020 s knihovnou řádně užijte. ?

Kardiochirurg Jan Pirk: Co dělat, abychom si zachovali zdravé srdce [video]

Co je dobré, a co je špatné pro vaše srdce? Jakou životosprávu dodržovat a co se stane, pokud svému srdci dlouhodobě přitěžujete? V knihovně o tom hovořil náš přední kardiochirurg, přednosta kardiocentra IKEMu prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc. Celou přednášku můžete zhlédnout na videu nebo si prohlédněte fotografie.

Jindřiška Kracíková: Králova třetí žena. Premiéra historického románu v Jičíně [video]

Hebraistka Jindřiška Kracíková z Jičína zúročila své znalosti starověkého Předního východu v kulturněhistorickém románu Králova třetí žena. Knihu uvedla v knihovně spolu se senátorem Tomášem Czerninem, znalcem klínopisu Pavlem Čechem a redaktorkou nakladatelství Albatros Media Andreou Brázdovou. Celý pořad můžete zhlédnout na videu nebo si prohlédnout fotografie.

Pomozte nám s výběrem audioknih

Posloucháte rádi audioknihy? Půjčit si je můžete i u nás v knihovně. Pomozte nám s jejich výběrem vyplněním krátkého dotazníku. Vyplnění vám zabere jen minutku a pomůžete tím nejvíc sobě. ?