Knihovna je otevřená a připravuje rozšíření svých služeb. Od 1. 6. otevíráme čítárny, internet a hrací plochy, od 5. 6. i pobočku. Výpůjčky se automaticky prodlužují do 15. 6.

Otevřeny jsou půjčovny pro dospělé a pro děti v hlavní budově v Denisově ulici. Do knihovny je možné přijít pouze vrátit a půjčit si. Čítárny, internet a hrací plochy budou otevřeny od 1. 6. Hudební oddělení zůstane uzavřeno, ale CD s mluveným slovem si můžete půjčit v oddělení pro dospělé. Výpůjčky z knihovny pro nevidomé je třeba objednat předem telefonicky (493 532 833) nebo e-mailem tauchmanova@knihovna.jicin.cz. Knihovna má běžnou půjčovní dobu, pouze v pondělí a ve středu zavíráme již v 17 hodin. Pobočka na Novém Městě otevře od 5. 6., a to až do konce srpna vždy v pátek 8–11 a 12–17 hodin. Poplatky za opožděné vrácení se nebudou účtovat do 15. června (výpůjčky se automaticky prodlužují do 15. června). Pokud máte doma knihy půjčené z pobočky a nechcete na otevření pobočky čekat, můžete je vrátit (i půjčit si nové) v hlavní budově v Denisově ulici. Pokud se budete chtít do knihovny nově zaregistrovat, můžete si přihlášku vytisknout a vyplnit doma. Placení registračních poplatků bude lepší on-line. Jak zaplatit on-line? Podrobný návod zde.

Těšíme se na vás. Výpůjčky u nás jsou bezpečné. Každý vrácený dokument prochází několikadenní karanténou.

Až přijdete, dodržujte prosím následující pravidla:

  • vstup pouze s rouškou,
  • do každého oddělení maximálně 6 osob,
  • vstup pouze pro registrované čtenáře (nebo ty, kteří se chtějí registrovat) – čítárna, internet a hrací místa jsou uzavřeny, pouze vrátit a vypůjčit si (platí do 30. 5.),
  • dodržujte rozestupy minimálně 2 metry,
  • dezinfikujte si ruce před vstupem do půjčovny,
  • knihy si vyberte sami, nežádejte, aby knihovnice odcházela od pultu.

Jak dobře znáte regionální osobnosti? Je tady čtenářská výzva roku 2020

Tradiční čtenářská výzva se letos točí kolem regionálních osobností. Jak dobře je znáte? Přečtěte si do října alespoň tři knihy od regionálního autora nebo s regionální tematikou. Vybírejte ze tří následujících okruhů. Číst dál →

Řehečská slepice 2020 virtuálně

Vyhlášení výsledků 19. ročníku literární soutěže Řehečská slepice, kterou spolupořádá naše knihovna, se vzhledem k okolnostem letos uskutečnilo virtuálně. Kompletní výsledky a sborník ze soutěže najdete na slepice.rehec.cz.

Zastavili jsme příjem rezervací a objednávek

Po dobu uzavření knihovny nepřijímáme objednávky ani rezervace. Omlouváme se, ale zavalilo nás velké množství objednávek, které nejsme schopni zvládnout zejména z prostorových důvodů.

Vyhlašujeme jarní termíny počítačových kurzů. S přihláškou neotálejte

S nadcházejícím jarem v knihovně opět vypisujeme oblíbené lekce věnované základům práce s počítačem. Jste začátečník a chcete se naučit pohybovat po internetu, používat textový editor, vytvářet jednoduché prezentace, ovládnout sociální sítě a další vychytávky? Podívejte se do našeho rozpisu lekcí a vyberte si ty, o které máte zájem. Číst dál →

S knihovnou do nového roku

PF 2020
Od pátku 3. ledna 2020 se pro vás otevírá knihovna opět v běžném provozu se standardní otevírací dobou. Kromě půjčování si můžete vybrat z našeho programu lednových akcí třeba besedu s jičínským plavcem Michalem Slaninou, který před nedávnem překonal kanál La Manche, přednášku Pavly Vondruškové o tom, jak je důležité se nebát a učinit rozhodnutí, povídání o cestě životem za zdravím s jičínským masérem a terapeutem Petrem Švecem nebo třeba přijít na kreativní setkání na pobočce knihovny Nové Město, kde budeme pracovat s kameny, dřevem, drátem a knoflíky. Tak si rok 2020 s knihovnou řádně užijte. ?

Kardiochirurg Jan Pirk: Co dělat, abychom si zachovali zdravé srdce [video]

Co je dobré, a co je špatné pro vaše srdce? Jakou životosprávu dodržovat a co se stane, pokud svému srdci dlouhodobě přitěžujete? V knihovně o tom hovořil náš přední kardiochirurg, přednosta kardiocentra IKEMu prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc. Celou přednášku můžete zhlédnout na videu nebo si prohlédněte fotografie.