Elektronické knihy a půjčování čteček e-knih

V knihovně najdete nejen papírové knihy. Číst dnes můžeme i elektronicky, na obrazovkách čteček elektronických knih či displejích mobilních telefonů a tabletů. Svým čtenářům poskytujeme možnost výpůjčky z výběru více než 9000 titulů e-knih současné produkce, které si můžete zdarma vypůjčit na dálku z tepla domova. Abyste je měli na čem číst, potřebovat k tomu budete mobilní telefon nebo tablet s operačním systémem Android nebo iOS, případně čtečku elektronických knih s operačním systémem Android, která umožňuje instalovat aplikace z obchodu Google Play (a nebo přímo některou ze starších čteček značky eReading, ty však už dnes nejsou na trhu). Na jiných čtečkách e-knihy půjčované naší knihovnou nefungují. Pokud nemáte vhodný telefon, tablet ani čtečku, můžete si k nám přijít půjčit čtečku C-Tech Lexis (to je čtečka s operačním systémem Android).

Chci si půjčovat e-knihy zdarma na dálku z domova

Abyste si mohli půjčovat e-knihy přes internet, musíte být registrovaným čtenářem naší knihovny a musíte si založit čtenářské konto v našem webovém katalogu. Potom se zaregistrujte na webu www.palmknihy.cz se stejnou e-mailovou adresou, pod kterou jste registrováni v knihovně a čtenářském kontě. Hotovo. Můžete si začít vybírat a zdarma stahovat e-knihy z našeho katalogu. Nevíte, jak na to? Čtěte dál. (o;

hledat a stahovat elektronické knihy ihned

Přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem do čtenářského konta na stránce pro vyhledávání e-knih. Pomocí vyhledávacího pole nahoře na stránce vyhledejte konkrétní titul, téma nebo autora. Až najdete a rozkliknete knihu, kterou si chcete vypůjčit, objeví se tlačítko Vypůjčit e-knihu. V příštím kroku potvrdíte, že si chcete vybraný titul skutečně vypůjčit. Teď už stačí otevřít si na svém telefonu, tabletu nebo čtečce s operačním systémem Android aplikaci eReading, kde se přihlásíte svými přihlašovacími údaji, pod kterými jste se předtím zaregistrovali na webu www.palmknihy.cz. Tam už svou půjčenou e-knihu najdete a můžete začít číst. Pokud to zkoušíte poprvé a ještě nemáte na svém telefonu, tabletu či čtečce aplikaci eReading, musíte si ji nejprve bezplatně instalovat: Mám zařízení s operačním systémem Android. Mám zařízení s operačním systémem iOS. Délka výpůjčky je 31 dní, poté se e-kniha sama vymaže z vašeho zařízení, není třeba ji nijak vracet. Vypůjčit si můžete souběžně až 3 knihy, a pokud knihu nestihnete dočíst, můžete si ji po uplynutí stanovené doby kdykoli půjčit znovu. Ale pozor: e-knihy zdarma si musíte vždy půjčovat popsaným způsobem přes náš katalog. Kdybyste si chtěli zkrátit cestu a vyhledávali byste přímo na webu Palmknihy.cz, vaše výpůjčky by byly zpoplatněné. Pokud nemáte žádné zařízení, na kterém lze e-knihy číst, půjčíme vám v našem hudebním oddělení čtečku C-Tech Lexis domů.

E-knihy vypůjčené z knihovny lze číst jen na čtečkách eReading (4 Touch Light), C-Tech Lexis (EBR-61), Energy eReader Pro HD, inkBOOK Classic 2, inkBOOK Prime nebo na telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading. Na jiných typech čteček ani na počítači vypůjčené e-knihy nelze zobrazit. Tyto e-knihy nelze ani nijak stáhnout do počítače v podobě souboru a odtud ho nahrávat do čtečky.

Chci číst e-knihy, ale nemám na čem. Jak si u vás můžu půjčit čtečku?

Registrovaní čtenáři naší knihovny si mohou přijít půjčit čtečku elektronických knih do hudebního oddělení. Vezměte si s sebou svůj čtenářský průkaz a občanský průkaz. Knihovnice s vámi vyplní smlouvu o výpůjčce a čtečku vám půjčíme zdarma domů na čtyři týdny. Pokud víte, že budete chtít doma na čtečce číst e-knihy z našeho katalogu, vyžádejte si k vypůjčení čtečku značky C-Tech Lexis.

Pokud si chcete elektronické čtení jen vyzkoušet nebo víte, že si e-knihy stáhnete sami z jiných zdrojů, bude se vám možná naopak hodit čtečka Amazon Kindle, kterou vám půjčíme rovnou s nahranými desítkami titulů beletrie se statusem volného díla (nejčastěji jde o knihy, jejichž autoři zemřeli před více než 70 lety). Vy si do ní můžete pak sami nahrát další volná i placená díla, která najdete na internetu nebo koupíte v e-shopech.

Nějaký problém? Napište mi

Uvedené informace jsou aktuální k datu 9. 8. 2020

← zpět