Výstavní prostory v knihovně

Galerie radosti

V místnosti mezi šatnou a oddělením pro dospělé čtenáře najdete hlavní výstavní prostor knihovny, který dostal jméno Galerie radosti. Expozici obměňujeme zpravidla každý měsíc. Najdete zde jak výstavy na vážná historická a společenská témata, tak například prezentace různých výtvarných nebo rukodělných technik od uznávaných autorů až po nadané čtenáře a přátele naší knihovny. Galerie je přístupná v otevírací době oddělení pro dospělé. Prohlédnout interiér Galerie radosti virtuálně.

Galerie Free Time

Další výstavní prostor najdete ve společenském koutě v klubu pro mladé Free Time. Příležitost prezentovat své práce zde dostávají zejména mladí tvůrci, často zde vystavují například žáci základní umělecké školy. Expozice je přístupná v otevírací době klubu Free Time a hudebního oddělení. Virtuální pohled do Galerie Free Time.

Galerie Václava Čtvrtka

Jako prostor k příležitostným výstavám nejnověji využíváme také schodiště do prvního patra k dětskému oddělení. Galerii jsme pojmenovali podle patrona naší knihovny a spisovatele neodmyslitelně spjatého s Jičínem, Václava Čtvrtka. Vzhledem k umístění je galerie předurčena k prezentaci výtvorů nejmenších dětí z mateřských škol nebo prvního stupně základních škol. Expozice je přístupná prakticky kdykoli, kdy je otevřena budova knihovny.

Chcete u nás také vystavovat?

Myslíte si, že máte světu co říct, a nebojíte se to ukázat? Kontaktujte nás se svojí představou. Pokud se dohodneme, příští výstava v knihovně může být třeba ta vaše.

Kontakt

Uvedené informace jsou aktuální k datu 9. 8. 2020

← zpět