Jak zaplatit poplatky přes internet

Registrační poplatek můžete v současnosti uhradit nejen osobně v knihovně, ale také na dálku přes internet platební kartou, peněženkou Masterpass nebo přes mobilní platbu MasterCard Mobile. Placení registračního poplatku na dálku v době mimořádných hygienických opatření upřednostňujeme.

Stejným způsobem lze zaplatit sankční poplatky (upomínky) za opožděné vrácení.

Platit můžete jen přes naši on-line platební bránu. Neposílejte nám žádné peníze převodem na účet. Nelze platit ani kartou přímo v knihovně, jak to znáte třeba ze supermarketu (nemáme platební terminály).

Jak uhradit registrační poplatek on-line přes internet

Abyste mohli zaplatit registrační poplatek přes internet, musíte být nejprve registrovaným čtenářem. Tedy například v případě, že vám vypršela registrace z předchozího roku a chcete zaplatit poplatek na dalších 12 měsíců. Pokud jste u nás úplně noví a ještě jste ani nevyplnili přihlášku, můžete si ji stáhnout zde, vyplnit ji doma a poslat nám ji e-mailem na tauchmanova@knihovna.jicin.cz. (Podpis k ní připojíte dodatečně při první návštěvě knihovny.) My vaši přihlášku co nejdříve zpracujeme a pošleme vám přidělené číslo průkazky čtenáře.

Teď, když máte v rukou své číslo čtenáře, si můžete založit čtenářské konto na internetu. (Pokud už čtenářské konto máte, zakládat ho pochopitelně znovu nemusíte, stačí se do něj přihlásit.) Ve čtenářském kontě pak klikněte na Můj účet v menu. V sekci Stav konta pak kliknete na Zaplatit dluhy online. V otevřeném okně zaškrtnete Registrační poplatek a kliknete na Zaplatit. Ještě jednou potvrdíte zobrazenou částku, a objeví se platební brána KB/SmartPay. Vyplníte své platební údaje a platbu potvrdíte.

Uvedené informace jsou aktuální k datu 9. 8. 2020

← zpět