Literární soutěž Svět pohádek (2024)

Knihovna Václava Čtvrtka společně s festivalem Jičín – město pohádky vyhlásily literární soutěž na téma Svět pohádek.

• Soutěž je určena pro děti a studenty do 21 let.
  • Napište a zasílejte jakoukoliv pohádku, která Vás napadne.
  • Do soutěže zasílejte své příspěvky ve dvou exemplářích psaných čitelně rukou, nebo raději na počítači a zároveň v elektronické podobě (to znamená, že podmínkou je zaslání dvou kopií v papírové podobě a jedné v elektronické formě). Kontaktní adresa: Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně, Na Jihu 553, 506 01 Jičín, k rukám Andrey Scháňkové, e‑mail: schankova@knihovna.jicin.cz
  • Rozsah: maximálně dvě stránky A4
  • Každá práce musí být opatřena jménem, adresou, rokem narození autora, třídou a e-mailovou adresou (soukromou nebo školy). Pokud autor reprezentuje školu, knihovnu nebo jinou instituci, musí být uvedena včetně adresy (nenahrazuje však nacionále autora).
  • Soutěžní práce zasílejte do pátku 31. 5. 2024.
  • Hodnocení provede porota dle věkových kategorií autorů. Vyhlášení výsledků proběhne během festivalového týdne v pohádkovém Jičíně. Autoři vítězných prací budou informováni písemně i e-mailem. Výsledky soutěže budou vystaveny na webových stránkách knihovny. Nejlepší práce budou oceněny dekretem a Cenou pohádkového Jičína.
  • Autor dává účastí v soutěži souhlas k publikování svého příspěvku. Zaslané práce se nevracejí.

Uvedené informace byly aktualizovány k datu 11. 3. 2024