Erik Tabery: Opuštěná společnost: česká cesta od Masaryka po Babiše

Erik Tabery: Opuštěná společnostErik Tabery mě oslovil a potěšil svým přístupem ke knihovnám. Knihovny považuje za důležité paměťové instituce. Působí jako šéfredaktor týdeníku Respekt. Ve své knize popisuje dobrodružnou českou cestu od vzniku republiky po současnost a zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu. Do své jakoby rozmluvy vkládá myšlenky našich velikánů, jako např. K. H. Borovského, H. G. Schauera, T. G. Masaryka, Ferdinanda Peroutky, Václava Černého, Jana Patočky, Erazima Koháka či Václava Havla. Jeho popis naší společnosti končí rokem 2017, za prezidentování Miloše Zemana a nástupu Andreje Babiše.

Utřídila jsem si svůj názor na současnou dobu, potvrdila si, koho mám a koho nemám volit.

Vydalo nakladatelství Paseka v roce 2017

Knihu doporučuje Lenka Dědečková

Vypůjčit nebo si prohlédnout knihu v katalogu