Důležitá návštěva

Knihovnu Holovousy navštívila 30. 8. 2023 celostátní komise soutěže knihovna roku. Takto napsali o návštěvě knihovny:

Holovousy, pětisethlavá vesnice v Královehradeckém kraji, má knihovnu s krásným logem, to nakreslily děti místní základní školy. Nápaditě řešenému interiéru knihovny vévodí vzácná, více než sto let stará malba opony zdejšího ochotnického divadla. Umění do veřejného prostoru totiž patří a dokresluje jej. Knihovna je využita téměř neustále. Když se zde nepůjčuje, konají se v jejím prostoru akce pro veřejnost – klub seniorů, besedy, výtvarné dílny, soutěž o nejlepší jablečný moučník, z čehož vznikne vždy i kniha receptů, zasedání zastupitelstva a setkání místních spolků. Knihovna dobře slouží i jako volební místnost, jednací místnost pro přilehlé kanceláře místní akční skupiny a mikroregionu. Zkrátka málokdy je zde prázdno. Kromě knihobudky mají i vlastní malou pobočku knihovny v místní základní a mateřské škole. Knížky a dětský koutek je přímo ve společném prostoru pro děti a ony v něm prožívají přestávky i výuku.

Příště se s paní knihovnicí Lenkou Doležalovou a starostkou Zlatkou Brádlovou sejdeme 12.10.2023 v zrcadlové kapli v Klementinu a dozvíme se výsledky soutěže.

zdroj: https://www.facebook.com/skipcr