Zábava s knihovním zákonem

logo 100 let knihovního zákonaKnihovna Václava Čtvrtka v Jičíně plánuje koncept oslav stoletého výročí prvního knihovního zákona. Vyzývá proto další knihovny k připojení se k akcím, které mezi sebou mohou knihovny sdílet. Jde především o akce pro děti a mládež, ale zapojit se můžou i celé rodiny. V první řadě se jedná o uměleckou soutěž. Úkolem dětí bude najít v rodinných knihovničkách nejstarší knihu. Výsledkem soutěžního příspěvku by mělo být umělecké zpracování (obrázek, příběh, komiks, fotografie, film) nalezené knihy, procesu hledání knihy či čehokoliv dalšího, co s hledáním nejstarší knihy v rodinné knihovničce souvisí. Zapojit se mohou i knihovnice a knihovníci, kteří najdou nejstarší knihu ve své knihovně.

Dalším nápadem je série kvízů pro děti. Každé dva měsíce budou dětem k dispozici v dětském oddělení a v klubu pro mládež. Otázkami z kvízů se můžete inspirovat na webu Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně. Na stejném místě naleznou knihovnice i volně ke stažení logo k výročí prvního knihovního zákona.

Pojďme tedy výročí prvního knihovního zákona pojmout zábavně a pojďme si ho užít všichni společně.

Výtvarná soutěž na téma Nejstarší knížka v mé knihovně