23. knihovnická dílna 10.–12. září 2019 v rámci festivalu Jičín – město pohádky

Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně a SKIP 08 Východní Čechy

POHÁDKY A POVĚSTI HRADŮ A ZÁMKŮ ČESKÉHO RÁJE

ÚTERÝ 10. ZÁŘÍ 2019

První den zahájíme prezentací projektu Kluby CoderDojo v knihovnách v podání Mgr. Vladany Pillerové z Národní knihovny ČR a Ing. Dany Calábkové z Vědecké knihovny Olomouc. S programem Akční a zážitkové hry v knihovnách vystoupí kolega knihovník z Městské knihovny v Praze Miloslav Linc. BcA. Ladislava Dlouhá nás seznámí s možnostmi muzikoterapie v knihovně. Večer nás čeká představení Cukrárna U Šilhavého Jima. Na motivy stejnojmenné knihy připravili spisovatel Marek Toman a knihovnice Edita Vaníčková Makosová zdramatizovaný příběh z Divokého západu o síle literatury a přátelství, z doby, kdy slovo muže a ženy ještě něco znamenalo. První den zakončíme posezením s výtvarnou dílnou a tržištěm nápadů.

STŘEDA 11. ZÁŘÍ 2019

Na druhý den si Mgr. Petra Bubeníčková, Ph.D., z katedry českého jazyka a literatury Univerzity Hradec Králové připravila dílnu Biblioterapie – práce se strachem v textu, kde promluví mimo jiné o realizaci biblioterapeutických aktivit s dětmi. Odpoledne se vydáme autobusem v duchu názvu knihovnické dílny na literární výlet na Sobotecko. Provázet nás bude bývalá kolegyně Alena Pospíšilová. U hradu Kost navštívíme skalní světničky, které inspirovaly Karla Václava Raise k povídce Ve skále. Projdeme údolím Plakánku a připomeneme si soboteckého rodáka Fráňu Šrámka. Dojdeme do obce Vesec, kde nás provede bývalá vesecká knihovnice Marie Šimůnková a pohovoří o filmových pohádkách, které byly v této vesničce natočeny. Autobusem přejedeme do Sobotky a poté na lovecký zámek Humprecht, kde vyslechneme od hudební agentury Arte per tutti pořad Šlechtic na cestách mezi východem a západem, literární soirée s dobovou hudbou.

ČTVRTEK 12. ZÁŘÍ 2019

Třetí den nás psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog MUDr. Radkin Honzák, CSc., poučí, Jak na stres a úzkost.

Knihovnickou dílnu zakončíme jako tradičně posezením u kávy, kde program zhodnotíme a pohovoříme o aktuálních problémech, které bychom mohli dalším ročníkem KD pomoci řešit.

Ve volném čase je možné navštívit inspirativní pořady v rámci festivalu JMP

Projekt se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Kontakty:
Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně, Denisova 400, 506 01 Jičín
Věra Trybenekrová: trybenekrova@knihovna.jicin.cz nebo tel. 493 532 833
Aktuální informace najdete na knihovna.jicin.cz/dilna-2019

Na knihovnickou dílnu se už není možné přihlásit, kapacita byla zcela naplněna, další přihlášky bohužel nemůžeme přijmout.

Účastnický poplatek 450 Kč bude vybírán na místě.


Ubytování máme na níže uvedených hotelích objednané do 30. června. Do té doby je třeba si na uvedeném e-mailu individuálně rezervovat místo i délku ubytování. Cena lůžka je orientační při plné obsazenosti pokoje. Rezervaci provádějte na heslo KNIHOVNICE.

Hotel Paříž www.hotel-pariz-jicin.cz
Dvou-, tří- a čtyřlůžkové pokoje bez snídaně (470 až 650 Kč za noc) – 26 míst – info@hotel-pariz-jicin.cz

Penzion Jičín www.hoteljicin.cz
Dvou-, tří- a čtyřlůžkové pokoje se snídaní (500 až 600 Kč za noc) – 19 míst – ceskyraj@hoteljicin.cz

Hotel Rieger www.hoteljicin.cz
Dvoulůžkové pokoje se snídaní (650 až 950 Kč za noc) – 10 míst – ceskyraj@hoteljicin.cz

Mgr. Jana Benešová, ředitelka Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně

Program ke stažení a vytištění

Uvedené informace jsou aktuální k datu 26. 5. 2019

← zpět