Čejka, Hraše, Jiřičný. Koho si na Jičínsku připomínáme v červenci

S jičínským regionem je spojena spousta jmen významných osobností. Každý měsíc pro vás vybíráme několik z nich, abychom si připomněli výročí jejich narození či úmrtí. Po řadu let tak systematicky budujeme databázi regionálních osobností. Ta už dnes čítá stovky jmen lidí, kteří se zapsali do historie našeho regionu. Podívejte se, koho si připomínáme v červenci.

Čejka, Zdeněk – vlastivědný pracovník

Narozen 9. 7. 1910 v Nové Pace, zemřel 13. 2. 1999

Fotograf, kulturní a vlastivědný pracovník Nové Paky a Podkrkonoší. Čestný občan Nové Paky.

Hraše, Jiří – režisér a scenárista

Narozen 16. 7. 1930 v Praze, zemřel 26. 1. 2012 v Litoměřicích

Mgr., režisér a scenárista, též pracovník katedry žurnalistiky, práce z oblasti kultury mluveného projevu, zejména uměleckého přednesu. Spoluorganizátor festivalu Šrámkova Sobotka, bývalý vedoucí Recitačního studia Šrámkova domu.

Z díla: Tam v tom domě na náměstí (2007)

Jiřičný, Josef – architekt

Narozen 26. 7. 1910 v Nové Pace, zemřel v roce 1972

Ing. architekt. Práce v oboru dějin světového výstavnictví a veletrhů. Otec slavné architektky Evy Jiřičné.