Od 1. července do knihovny opět bez roušky

Od středy 1. července nebudete při vstupu do knihovny potřebovat roušku. Ještě předtím, už od pondělí 29. června, rušíme karanténu pro knihy. Pro vás to znamená, že knihy a další dokumenty budete opět vracet na příslušném oddělení, a ne mezi dveřmi do sálu, jako tomu bylo provizorně doposud.

Hudební oddělení a knihovna pro nevidomé zatím zůstávají zavřené, audioknihy a hudbu si ale můžete vypůjčit v oddělení pro dospělé, CD pro nevidomé půjčíme na vyžádání. Během celých letních prázdnin zůstane zavřený klub Free Time. V ostatních odděleních začíná prázdninový provoz, který se projeví hlavně v dětském oddělení. To bude otevřené každé pondělí a středu. Pobočka knihovny na Novém Městě bude mít přes prázdniny otevřeno v pátek.

Stejně jako se všude kolem nás život vrací do normálu, tak i my jsme rádi, že ani letos se nemusíme vzdát pravidelných prázdninových pondělků s programem pro děti. Na zahradě nebo v dětském oddělení (podle počasí) jsme pro ně přichystali čtenářské a výtvarné dílny, zdokonalovat se budeme ve zručnosti při lepení a výrobě domečku, čeká nás výšlap na Zebín doprovázený regionální pověstí nebo putování po stopách spisovatele Václava Čtvrtka. V srpnu pak znovu začnou oblíbené akce (nejen) pro seniory, a to procházkou s výkladem Evy Bílkové.

A také doufáme, že se na konci prázdnin sejdeme se všemi na letním jarmarku v zahradě knihovny a společně si užijeme den plný kultury, hudby a dalších zážitků podobně, jako se nám to poprvé podařilo vloni. Držme si palce, ať nám naše plány už nezhatí žádný koronavirus. 😉

44 Shares