Lanýže (Lenka Horňáková-Civade). Když podlehnete chuti

Lanýže. Obálka knihyMladý učitel Martin poprvé ve svém životě ochutnal na večírku u své kolegyně Amandine lanýže. Tuto pochutinu dostávala od svého otce Luciena. On s každým odeslaným balíčkem doufal, že se jeho dcera vrátí do rodné vesnice v Provenci a stane se jeho následnicí v lovu černých perel. Amandine byla ve sběru lanýžů velmi znalá. Už jako malá holka je nacházela podle křídel mušek. Pro svůj život si však zvolila jinou cestu.

Martin kouzlu chuti lanýžů doslova propadl. Pro sběr má dobré předpoklady. Umí velmi dobře rozlišovat nejenom chutě, ale i vůně. Aby se stal dobrým lovcem, je zapotřebí i převeliké trpělivosti. Z žádných knih se tomuto řemeslu nelze naučit. Hledači své znalosti předávají pouze svým následníkům osobně a dobře si je střeží.

Vydává se tedy se svým tajným záměrem do vesnice, která se nachází v pohoří Luberon. Neustále se sem vrací a tráví zde mnoho času. Trvá několik let, než ho místní domorodci přijmou mezi sebe. Postupem si získá i důvěru Luciena. Učí se od něho, aby mohl být jeho následníkem.

Knihu doporučuje Romana Kučerová

Vypůjčit nebo si prohlédnout knihu v katalogu

← zpět