Knihovna je otevřená a připravuje rozšíření svých služeb. Od 1. 6. otevíráme čítárny, internet a hrací plochy, od 5. 6. i pobočku. Výpůjčky se automaticky prodlužují do 15. 6.

Otevřeny jsou půjčovny pro dospělé a pro děti v hlavní budově v Denisově ulici. Do knihovny je možné přijít pouze vrátit a půjčit si. Čítárny, internet a hrací plochy budou otevřeny od 1. 6. Hudební oddělení zůstane uzavřeno, ale CD s mluveným slovem si můžete půjčit v oddělení pro dospělé. Výpůjčky z knihovny pro nevidomé je třeba objednat předem telefonicky (493 532 833) nebo e-mailem tauchmanova@knihovna.jicin.cz. Knihovna má běžnou půjčovní dobu, pouze v pondělí a ve středu zavíráme již v 17 hodin. Pobočka na Novém Městě otevře od 5. 6., a to až do konce srpna vždy v pátek 8–11 a 12–17 hodin. Poplatky za opožděné vrácení se nebudou účtovat do 15. června (výpůjčky se automaticky prodlužují do 15. června). Pokud máte doma knihy půjčené z pobočky a nechcete na otevření pobočky čekat, můžete je vrátit (i půjčit si nové) v hlavní budově v Denisově ulici. Pokud se budete chtít do knihovny nově zaregistrovat, můžete si přihlášku vytisknout a vyplnit doma. Placení registračních poplatků bude lepší on-line. Jak zaplatit on-line? Podrobný návod zde.

Těšíme se na vás. Výpůjčky u nás jsou bezpečné. Každý vrácený dokument prochází několikadenní karanténou.

Až přijdete, dodržujte prosím následující pravidla:

• vstup pouze s rouškou,
  • do každého oddělení maximálně 6 osob,
  • vstup pouze pro registrované čtenáře (nebo ty, kteří se chtějí registrovat) – čítárna, internet a hrací místa jsou uzavřeny, pouze vrátit a vypůjčit si (platí do 30. 5.),
  • dodržujte rozestupy minimálně 2 metry,
  • dezinfikujte si ruce před vstupem do půjčovny,
  • knihy si vyberte sami, nežádejte, aby knihovnice odcházela od pultu.