Knihovnické pohádky (Zuzana Pospíšilová). Jak se chovat ke knize

Knihovnické pohádky. Obálka knihyJako knihovnici mě zaujala kniha s knihovnickými pohádkami. Když jsem knížkou začala listovat, prohlížela jsem si krásné ilustrace od Michala Sušiny. Pak jsem se s velkým očekáváním začetla do pohádek z prostředí knihovny. Knížka ani trochu nezklamala a vždy jsem se těšila, o čem bude další pohádka. Autorka popisuje v jednotlivých příbězích, jak by se děti měly chovat ke knihám a jak to chodí v knihovně.

Pohádky jsou psány formou poučných příběhů, kdy hlavní postava provede něco špatného s knihou. Hlavními hrdiny jsou děti nebo pohádkové postavy jako například čarodějnice, vodník nebo čerti. Na konci příběhu je vysvětlení, jak je to správně.

Knížka mě velmi mile překvapila a určitě bych ji doporučila nejen dětem. Pohádky jsme četli čtyřletému synovi, který nyní rád poučuje, jak se chovat ke knihám. Krásný popis toho, jak to chodí v knihovně.

Knihu doporučuje Jana Jiřišťová

Vypůjčit nebo si prohlédnout knihu v katalogu