Jakubec, Blažek, Hlavatý, Šulc. Koho si připomínáme v červnu

S jičínským regionem je spojena spousta jmen významných osobností. Každý měsíc pro vás vybíráme několik z nich, abychom si připomněli výročí jejich narození či úmrtí. Po řadu let tak systematicky budujeme databázi regionálních osobností. Ta už dnes čítá stovky jmen lidí, kteří se zapsali do historie našeho regionu. Podívejte se, koho si připomínáme v červnu.

Jakubec, Josef – spisovatel

Narozen 3. 8. 1858 v Hlásné Lhotě u Jičína, zemřel 9. 6. 1889 v Jičíně.

Básník, beletrista. Filozof. Člen Umělecké besedy, člen Spolku českých spisovatelů Máj.

Z díla: Povídky z kraje ve verších

Blažek, Zdeněk – architekt

Narozen 10. 7. 1904 v Hořicích v Podkrkonoší, zemřel v lednu 2000.

Ing., architekt, malíř a hudebník. V Hořicích vyhrál v roce 1942 soutěž na úpravu náměstí včetně rekonstrukce tamní technicky komplikované kanalizace.

Hlavatý, Gustav – lékař-veterinář

Narodil se 27. 6. 1904 v Podmokách na Poděbradsku, zemřel 13. 10. 1977 v Chomutově.

V Kopidlně pracoval jako městský veterinář. Za války v odboji, zatčen, vězněn.

Šulc, František – úředník

Narodil se 27. 6. 1904 v Lázních Bělohradě, zemřel 1. 7. 1942 v Praze.

Úředník, účetní, sportovec, člen Sokola. V době protektorátu zapojen v ilegální skupině, popraven.