Jičín hostil Noc literatury [video]

Noc literatury 2019 v Jičíně
Naše knihovna je už po několik let jedním z pořadatelů Noci literatury v Jičíně. Letos organizátoři sáhli zejména po publikacích z nejnovější produkce nakladatelství Argo, na programu byly Navrátilka (Donatella Di Pietrantonio), Kniha o moři (Morten Stroksnes), Expedice – Můj milostný příběh (Bea Uusma) a nakonec Muzeum opuštěných tajemství (Oksana Zabužko) z produkce nakladatelství Kniha Zlín. V rolích interpretů se v Jičíně představily Daniela Wehrenbergová, Tereza Beranová, Gabriela Holbová Šťastná a Kateřina Janečková.

Posluchači cestovali mezi čtyřmi destinacemi, mezi kterými byly zahrada knihovny, divadlo Srdíčko na Husově ulici, lavička Václava Čtvrtka v lipách, a jako cíl trasy pořadatelé zvolili sídlo sdružení Apropo v Soudné, kde čtení tvořilo součást celodenní zahradní slavnosti.

Prohlédněte si krátké video z akce nebo fotografie.