Knihovna se proměnila v psychiatrii a řehečští rodáci udělili první slepici za 18 let [video]

Účastníci Řehečské slepice 2019
Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně je každoročně spolupořadatelkou literární soutěže Řehečská slepice. V sobotu 6. dubna 2019 vyhlásili pořadatelé výsledky 18. ročníku a poprvé v historii soutěže získala hlavní cenu žena. Po sérii rozdaných kohoutů se tak úplně první držitelkou řehečské slepice stala Veronika Miškaříková z Horky nad Moravou.

Účastníci do soutěže zaslali rekordních 85 příspěvků. Vyhlášení výsledků tradičně doprovázel tematicky laděný program, a protože letos byla soutěž věnována lékařům a pacientům, proměnila se knihovna na jeden den v psychiatrické oddělení. Kompletní výsledky najdete na webu soutěže, prohlédnout si můžete fotografie z vyhlášení, a pokud máte odvahu, celý program si přehrajte z videa.