Filozof a etik Jan Šolc: Jičín je exkluzivní

Jan Šolc
„Když jsem svoji ženu zval před lety do Paříže, řekla ne, chci do Jičína. Protože tady ještě nebyla, a přitom o městě tolik slyšela. Já sám sem jezdím rád, navíc táta je ze Sobotky, tam se také vracím. Ale hlavně je to napojení duchovní,“ řekl při své přednášce v Jičíně Jan Šolc, vysokoškolský učitel, blízký spolupracovník Václava Havla a také spoluzakladatel Etického fóra České republiky.

PhDr. Jan Šolc se v roce 1989 stal mluvčím Občanského fóra, krátce nato zasedl jako poslanec do lavic Federálního shromáždění. V letech 1996–1999 pracoval v Kanceláři prezidenta republiky Václava Havla jako ředitel odboru vnitřní politiky.

V Jičíně přednášel 15. května 2017 o instituci prezidentství, o lidech, se kterými se během svého života v politice setkal, a také například o méně známých zákoutích Pražského hradu. Prozradil, co si myslí o současném prezidentovi republiky, a naznačil, jak se bude podle jeho odhadů odvíjet volba příštího prezidenta. Studentům Virtuální univerzity třetího věku v Jičíně je Jan Šolc personou už důvěrně známou, v rámci výuky přednáší etiku.

Celou jičínskou přednášku Jana Šolce nazvanou Do Hradu zezadu můžete zhlédnout na videu, více fotografií najdete ve fotogalerii.

← zpět