Pozvolna spouštíme nový web. Díky za trpělivost. (o; Něco nefunguje? Zkuste zatím přepnout na starý web →

Literární soutěž v rámci 27. ročníku festivalu Jičín – město pohádky a 50. výročí kreslené pohádkové postavy loupežníka Rumcajse

Téma: Příběhy o skřítcích, zvířátkách a dalších bytostech z Rumcajsova revíru

Počet zaslaných pohádek: 260

Zaslané práce byly rozděleny do tří kategorií:
1.–5. třída: 56 pohádek
6.–9. třída: 171 pohádek
Střední školy: 33 pohádek

Nejlepší práce pohádkové literární soutěže:

I. kategorie (1.–5. třída)
Elen Drahoňovská, 5. A, ZŠ Turnov, Jak se do Valdštejnské kaple dostala hudba
Jonáš Haala, 5. třída, Manětín, Konec lenosti v lese Řáholci
Matyáš Nekovařík, 5. A, 3. ZŠ Jičín, O Umýválkovi

II. kategorie (6.–9. třída)
Eliška Hronková, V3. A, Gymnázium Jateční 22, Ústí nad Labem, Zajíček, datel a spadlá hvězdička
Zuzana Hybnerová, V3. A, Gymnázium Jateční 22, Ústí nad Labem, O Ježečkovi, kterému se nechtělo spát
Robin Švorc, 8. A, ZŠ v Domcích, Světélko na cestách

III. kategorie (střední školy)
Markéta Janková, Praha, O sovičce hlídačce
Nela Klimešová, Gymnázium Jateční 22, Ústí nad Labem, Příběh o skřítcích, zvířátkách a jiných bytostech z Rumcajsova revíru
Klára Vondrová, 2. C, Gymnázium Jateční 22, Ústí nad Labem, Víla Amarantha a její roztříštěné srdce

Čestná uznání:

I. kategorie (1.–5. třída)
Eliška Hlaváčková, Německo, Víla Tulpija a skřítek Modrovous
Hana Komárková, 2. B, ZŠ Dr. J. Malíka, Chrudim, O Kaštánkovi
Markéta Novotná, 3. A, ZŠ a MŠ Svatobořice-Mistřín, Hodonín, Jak Rumcajs potkal skřítka Pidižvíka

II. kategorie (6.–9. třída)
Renata Caisová, 9. třída ZŠ v Milíně, Kuchařská kniha skřítků
Milan Kábela, 9. třída ZŠ Ronov nad Doubravou, Moderní bobří hráz
Vít Kouřil, 2. A, Gymnázium a jazyková škola Břeclav, Vytržený kousek deníku Václava Čtvrtka
Tomáš Mareš, 6. A, ZŠ J. J. Ryby, Rožmitál pod Třemšínem, Rumcajs zachraňuje zvířátka
Karolína Mikešová, 6. B, ZŠ Plešivec, Český Krumlov, O Rumcajsovi a jeho tajném lesíku
Josef Procházka, V3. A, Gymnázium Jateční 22, Ústí nad Labem, Pokrok

III. kategorie (střední školy)
Julie Vojtková, 5. A/8, Gymnázium a jazyková škola Břeclav, Stalo se, nestalo se v Celoháři

Speciální ceny:
ZŠ Turnov
Městská knihovna A. Marka Turnov
Dětský domov Česká Lípa
ZŠ Jičín Poděbradova

CENA časopisu PASTELKA:

1. Matyáš Nekovařík, 5. třída, ZŠ Poděbradova, Jičín, O Umýválkovi
2. Michaela Trýzubská, 7. třída ZŠ Poděbradova, Jičín, Skřítek Fišul
3. Michaela Kadlecová, ZŠ a MŠ Tylovo nábřeží, Hradec Králové, O Edovi
4. Robin Švorc, 8. třída, ZŠ V Domcích, Trutnov, Světélko na cestách

← zpět


Top