Plánované akce klubu aktivních seniorů:

Čtvrtek 12. července od 15.00 hodin

ZAHRADNÍ SLAVNOST S HRAMI NAŠEHO DĚTSTVÍ | Klub aktivních seniorů AKSE. Společné odpoledne pro babičky, dědečky a nejen jejich vnoučata. Hraní her, piknik na Zahradě poznání. Za nepříznivého počasí akce přesunuta do sálu knihovny. | plakátek

Čtvrtek 2. srpna od 15.00 hodin

KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ | Zahradní slavnost s hrami našeho dětství. Klub aktivních seniorů AKSE. Společné odpoledne pro babičky, dědečky a nejen jejich vnoučata. Hraní her, piknik na Zahradě poznání. Za nepříznivého počasí akce přesunuta do sálu knihovny.

Čtvrtek 6. září od 15.00 hodin

JIČÍN ZA PRVNÍ REPUBLIKY | Vlastivědné vycházky po městě – PhDr. Eva Bílková.

7. června 2018: Zpíváme si s Masarykem

Písněmi a citáty s děl Masarykových, Čapkových a Seifertových provázela herečka, publicistka a politička Táňa Fischerová, na klávesy doprovázel a zpíval hudební skladatel Daniel Dobiáš.

3. května 2018: Chlapi a chlapci za Velké války

O osudech vojáků z Jičínska přednášela Mgr. Lenka Holubičková, učitelka ze Semil. Ve své knize Hrobům v dáli se okrajově dotkla míst a osob působících v okolí městyse Železnice. Přednáška mířila ke 100. výročí republiky.

5. dubna 2018: Slavná světová filmová tvorba

Mgr. Ondřej Slanina představil nejzajímavější snímky, které byly kdy natočeny, vyprávěl zajímavosti z natáčení, příběhy jednotlivých tvůrců.

1. března 2018: Ezoterika zdravého bydlení

Na přednášce jsme se dozvěděli, jak upravit svůj domov, aby získal více pozitivní energie a harmonie. Paní Mgr. Pavla Apostolaki předala praktické tipy na posílení našeho zdraví, prosperity a na vylepšení našeho života. Tak, aby prostředí, ve kterém bydlíme, výrazně ovlivňovalo naši náladu, zdravotní stav, naše vztahy i pracovní záležitosti. Proto je dobré naše příbytky „vyladit na vlny“ pozitivní energie, aby všechny oblasti našeho života byly v rovnováze.

1. února 2018: Hudební genius Antonín Dvořák

Povídání MUDr. Ivana Hejduka, jičínského zubaře. Nejednalo se o odbornou přednášku, ale o lidské lidové povídání o českém hudebníkovi. Pan doktor svým povídáním přivedl posluchače k tomu, jakým zázrakem je umění, zejména muzika.


Top