Počítačové kurzy (nejen) pro seniory | Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně

Počítačové kurzy (nejen) pro seniory

V knihovně pravidelně pořádáme počítačové kurzy (nejen) pro seniory. Kurzy jsou určeny začátečníkům. V každé samostatné lekci se věnujeme jednomu tématu. Zájemci se mohou přihlásit samostatně na lekce, o které mají zájem. Účastníci kurzů se naučí základům práce s počítačem, pohybovat se na internetu, založit e-mailovou adresu, pracovat v textovém editoru, vytvoří si tabulku, a mnoho dalšího. Na jednotlivé lekce je nutné se předem přihlásit kvůli omezenému počtu počítačových míst v knihovně. K dispozici je 6 míst. Kurzy probíhají zpravidla na jaře (březen–květen) a na podzim (říjen–prosinec).

Rozpis termínů lekcí PODZIM 2018

1) Seznámení s počítačem, základní práce s počítačem
– zapínání, vypínání, práce se soubory a adresáři – kopírování, mazání, přejmenování, …
KDY: 4. 10. 2018 od 8.00 do 10.00 hodin

2) Internet
– vyhledávání na internetu, založení e-mailové adresy, posílání e-mailových zpráv atd.
KDY: 11. 10. 2018 od 8.00 do 10.00 hodin

3) Textový editor Word
– základní práce s textem, tisk, uložení, úprava textu, vkládání obrázků atd.
KDY: 25. 10. 2018 od 8.00 do 10.00 hodin

Další kurzy budou následovat v listopadu a v prosinci.

CENA: 60 Kč / 1 lekce

Lekce jsou oddělené, a proto je nutné se na každou lekci zvlášť přihlásit. Vyberte si proto pouze lekci/e, o které máte opravdový zájem.

Počítačové kurzy zajišťuje Andrea Scháňková. Na jednotlivé lekce je nutné se předem přihlásit kvůli omezenému počtu počítačových míst, osobně v knihovně, telefonicky na tel. 493 532 833 nebo e-mailem: schankova@knihovna.jicin.cz. Místo konání: oddělení pro dospělé čtenáře. Při přihlašování nezapomeňte na sebe uvést kontakt (telefon nebo e-mail). Pokud se přihlásíte a poté zjistíte, že se lekce nemůžete zúčastnit, sdělte nám to prosím na uvedených kontaktech. Místo bude postoupeno náhradníkovi.

← zpět


Top