KMOTR DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ KNIHOVNY VÁCLAVA ČTVRTKA V JIČÍNĚ:
logo Albatros


ROSTEME S KNIHOU
KAPMAŇ NA PODPORU ČETBY KNIH
Rosteme s knihou


ČTENÍ POMÁHÁ

Čtení pomáhá

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

Zapojte se do projektu: Celé České čte dětem

ČTEME SPOLU

Zapojte se do projektu: Čteme spolu

MEZINÁRODNÍ SDRUŽENÍ PRO DĚTSKOU KNIHU

IBBY - Mezinárodní sdružení pro dětskou knihu

PARTNER NOCI S ANDERSENEM

Pleas a.s.

Pojď si s námi zasoutěžit

OTTO, NO TOTO! Literárně-výtvarná soutěž

Městská knihovna Dobříš vyhlašuje literárně-výtvarnou soutěž pro děti i dospělé ke 130. výročí vydání prvního dílu Ottova slovníku naučného. Nechte se inspirovat jakýmkoli heslem z Ottova slovníku naučného, grafickým stylem, některou z ilustrací, vizuální podobou slovníku, okolnostmi postupného vydávání slovníku či osobností jeho „stvořitele“ a vytvořte své vlastní, osobité dílo.

podmínky soutěže
přihláška do soutěže
plakát
Vyhodnocení soutěže: Můj zvířecí kamarád

výsledková listina
Výtvarná soutěž CO SI VEZMU S SEBOU DO POSTELE SNŮ

Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně vyhlašuje pro své dětské čtenáře výtvarnou soutěž na téma CO SI VEZMU S SEBOU DO POSTELE SNŮ. Tři nejhezčí obrázky odměníme. Výtvarné práce odevzdávejte do 16. 2. 2018 do dětského oddělení Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně. Nezapomeňte uvést jméno, příjmení, třídu a školu.

plakátek
Literární soutěž na téma MŮJ ZVÍŘECÍ KAMARÁD

Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně a KDK SKIP ČR vyhlašují v rámci projektu Kde končí svět? Literární soutěž na téma MŮJ ZVÍŘECÍ KAMARÁD. Uzávěrka soutěže je 5. ledna 2018.

propozice soutěže
o projektu Kde končí svět?
Komiksová soutěž Promluv k světu bublinou!

Soutěž je otevřená pro všechny mladé lidi od 12 do 26 let věku. Tématem jsou Cíle udržitelného rozvoje.
Účastníci budou soutěžit v 5 kategoriích: Kvalitní život, Férová společnost, Odpovědný rozvoj, Naše planeta, Bezpečný svět, které zahrnují sedmnáct cílů udržitelného rozvoje. V rámci každé kategorie budou vyhlášeni vždy tři vítězové (dohromady tedy patnáct vítězů). Úkolem je vytvořit na vybrané téma/cíl komiks jakoukoliv technikou v rozsahu minimálně 1 A4/A3. Téma je možné pojmout jakkoli - humorně, informačně, kriticky.
Na podzim tohoto roku proběhne v centru OSN vyhlášení patnácti vítězů, kteří získají skvělé ceny, jako například nejnovější komiksové tituly od Paseky, výtvarné potřeby, poukazy na kreativní workshopy či fairtradové výrobky. Dále obdrží pozvánku na komiksový workshop s jedním z nejvýznamnějších komiksových autorů v ČR Tomášem Kučerovským a možnost vystavit svá díla v centru Prahy v kavárně Mamacoffee, kde proběhne také vernisáž výstavy. Vítězné komiksy budou navíc zveřejněny na stránkách Adry a našich partnerů a zařazeny do metodických materiálů pro učitele ZŠ, takže najdou své využití i po výstavě.
Uzávěrka soutěže je 31. 10. 2017.

Více informací o soutěži
Čteme všichni, vypráví jen někdo

Regionální kolo přehlídky v umění vyprávět, setkání dětí všech věkových kategorií. Uskuteční se ve čtvrtek 8. června 2017 od 8.30 hodin v dětském oddělení.
Přihlášky přijímáme do 7. června 2017

pozvánka
Literárně-výtvarná soutěž: Kainar: od Zlatovlásky po bigbeat!

Městská knihovna Dobříš vyhlašuje literárně-výtvarnou soutěž pro děti i dospělé ke 100. výročí narození básníka, autora písňových textů, dramatika, překladatele, výtvarníka a hudebníka Josefa Kainara.
Uzávěrka soutěže 5. 5. 2017.

podmínky soutěže
přihláška do soutěže
Výtvarná soutěž: Nejlepší knihovnice

Namaluj nebo nakresli, jak si představuješ ideální knihovnici.
Uzávěrka soutěže 24. 3. 2017.

podmínky soutěže
My všichni jsme Východočeši – 4. ročník

Soutěžní materiály Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně.

1. Historie | 2. Pověst | 3. Osobnost

   
Jak vyrůstám s knihou. Literární soutěž

Napište svůj příběh, jak vás oblíbená kniha ovlivnila, jakou zkušenost jste díky ní získali a co nového jste se naučili, zkrátka jak jste s knihou „povyrostli“. Uzávěrka soutěže je 31. března 2017.

podmínky soutěže
Výsledky výtvarné soutěže Čtipísek mezi knížkami

výsledková listinaJak by Romeo a Julie komunikovali na Facebooku?
Soutěž o výlet do Londýna

Jak by Romeo a Julie komunikovali na Facebooku? Blogoval by Hamlet na Twitteru? Jak? Jak by zněl sonet pro Antivirus? Napiš esej, povídku nebo básničku, video, vytvoř facebookový profil postavy ze Shakespearovy tvorby nebo jinak propoj Williama Shakespeara se světem online.

podmínky soutěže
Výsledky literárního kvízu

výsledková listina
Vyhodnocení soutěže: Svět se řídí příkladem krále

výsledková listina
Literární kvíz o knížkách

Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně vyhlašuje Literární kvíz o knížkách. Vítězové jednotlivých kategorií budou odměněni drobnými cenami.
podmínky soutěže
Kvízy jsou přijímány do pátku 26. 2. 2016
Karel IV. očima dětí

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlásilo výtvarnou soutěž pro děti a mládež s názvem Karel IV. očima dětí. Současně byl spuštěn vědomostní kvíz o Karlu IV..
podmínky soutěže
kvíz o Karlu IV.
Čtipísek mezi knížkami

Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma Čtipísek mezi knížkami. Vítězové jednotlivých kategorií budou oceněni a jejich práce vystaveny v prostoru knihovny.
podmínky soutěže
Práce jsou přijímány do čtvrtka 31. 3. 2016
Literární soutěž Internet a můj handicap

Sedm tisíc, pět a tři tisíce korun získají autoři se zdravotním postižením, kteří se umístí na prvních třech místech v literární soutěži Internet a můj handicap. V dosavadních jedenácti ročnících nejčastěji zvítězili vozíčkáři a nevidomí autoři. Naruší někdo jejich hegemonii ve dvanáctém ročníku, kterou tradičně vyhlašuje BMI sdružení? Uzávěrka soutěže je 8. února 2016. Soutěžní práce může mít rozsah maximálně 600 slov. Autoři by v ní měli vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením. Podrobné informace naleznete na www.inspo.cz.
Výsledky literárního kvízu

výsledková listina
Příběhy 20. století, dokumentaristická soutěž

Třetí ročník velké dokumentaristické soutěže Příběhy 20. století odstartoval v září. Soutěžit může každý, kdo do konce února 2016 natočí autorskou audio nebo video nahrávku příběhu pamětníka a uloží ji spolu s textovým zpracováním nahrávky a fotodokumentací na www.pribehy20stoleti.cz. Účastníci soutěží ve třech věkových kategoriích: žákovské (13-15 let), studentské (16-18 let) a dospělé (od 19 let) a pamětníky a jejich příběhy mohou hledat kdekoli - ve své rodině, mezi známými a kamarády nebo v okolí svého bydliště. Výherci, které vybere odborná porota složená z historiků, pedagogů a novinářů, budou vyhlášeni na slavnostním večeru dne 28. dubna 2016 a získají atraktivní finanční a věcné ceny. Každý zaregistrovaný účastník získá DVD rozhlasových dokumentů z cyklu Příběhy 20. století, jehož jméno nese také soutěž.
Svět se řídí příkladem krále

Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně vyhlašuje literární soutěž na téma Svět se řídí příkladem krále u příležitosti 700. výročí narození Karla IV. Vítězové jednotlivých kategorií budou oceněni. Autoři nejlepších prací se budou moci zúčastnit celostátního setkání vítězů v Praze v červnu 2016.
podmínky soutěže
Práce jsou přijímány do neděle 31. 1. 2016
Validní XHTML    Validní CSS