******

KMOTR DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ KNIHOVNY VÁCLAVA ČTVRTKA V JIČÍNĚ:
logo Albatros


ROSTEME S KNIHOU
KAPMAŇ NA PODPORU ČETBY KNIH
Rosteme s knihou


ČTENÍ POMÁHÁ

Čtení pomáhá

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

Zapojte se do projektu: Celé České čte dětem

ČTEME SPOLU

Zapojte se do projektu: Čteme spolu

MEZINÁRODNÍ SDRUŽENÍ PRO DĚTSKOU KNIHU

IBBY - Mezinárodní sdružení pro dětskou knihu

PARTNER NOCI S ANDERSENEM

Pleas a.s.

Jak se orientovat v půjčovně

Pro snadnější orientaci čtenářů jsou knihy (beletrie) rozděleny a barevně označeny podle věku čtenářů. Naučné knihy jsou rozděleny zvlášť podle tématu a na hřbetu knihy označeny čísly podle tzv. MDT (Mezinárodního desetinného třídení). Čtenářům také nabízíme pestrý výběr časopisů. Číst si je mohou přímo v knihovně nebo půjčit domů.

KOUTEK PRO NEJMENŠÍ ČTENÁŘE

koutek pro nejmenší čtenáře

Do knihovny je dobré začít docházet s rodiči již v předškolním věku. Děti se učí v tomto prostředí pohybovat, slušně se chovat nejen k vypůjčeným knížkám, ale na veřejnosti vůbec. Platí zde stará moudrost o tom, co se v mládí naučíš, v stáří jako když najdeš…

Začínajícím čtenářům i nečtenářům nabízíme především knihy označené žlutým proužkem. Ve svém koutku najdou i leporela, plyšová zvířátka a kostičky na stavění. Společně s dospělými si mohou vyzkoušet i práci na počítači. K dispozici jsou i CD-ROMy pro děti.

MLADŠÍ ČTENÁŘI

knihy pro mladší čtenáře

Mladším čtenářům z 1. stupně základní školy doporučujeme knihy označené zeleným proužkem. Knihy jsou řazeny podle abecedy, především podle příjmení autora. Některé pod názvem knihy. Svoji četbu zde najdou úplní začátečníci, ale i mírně pokročilí čtenáři.

STARŠÍ ČTENÁŘI

knihy pro starší čtenáře

Starším čtenářům nabízíme knihy s červeným označením. Tyto knihy mají menší písmenka, většinou i méně obrázků. Vyčleněny do samostatného koutku jsou podle abecedy seřazené dívčí romány


Validní XHTML    Validní CSS