Kdykoliv Vám pomoci, poradit, sestavit výměnný soubor, jsou připraveny pracovnice Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně
Dana Michlová a  Helena Vejvarová
tel.: 493 532 833 nebo 739 447 530

NOVINKY


 • SETKÁNÍ KNIHOVNÍKŮ
  Knihovna V. Čtvrtka v Jičíně – úsek regionálních funkcí zve na setkání knihovníků, které se uskuteční dne 19. listopadu 2015 od 13.00 hodin v sále knihovny. Podrobné informace na pozvánce.
  Jako dárek jsme pro vás zajistili besedu se známým hercem Stanislavem Zindulkou.

 • KNIHOVNÍK - KNIHOVNICE ROKU 2015
  4. listopadu 2015 se ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové uskutečnilo Setkání knihovnic a knihovníků, v jehož rámci proběhlo slavnostní udělení titulů knihovník/knihovnice Královéhradeckého kraje roku 2015. Mezi oceněnými byly metodička Dana Michlová z Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně v doprovodu starosty Jičína JUDr. Jana Malého a knihovnice Obecní knihovny Sobčice Jitka Šidáková v doprovodu členky obecní komise pro kulturu Marie Horákové.
  Za jičínskou knihovnu blahopřejeme a přejeme hodně zdraví a spokojenosti. Fotogalerie

  Událost v médiích:
  Dobré zprávy: Mezi nejlepšími knihovnicemi jsou i dvě z Jičínska
  Město Jičín: Ocenění nejlepších knihovnic
  Jičínský deník: Dana Michlová je knihovnicí od narození
  Jičínský deník: Jičín nemá jen nejlepšího ševce a loupežníka, ale i knihovnici

 • Dana Michlová a Jitka Šidáková
 • Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze
  Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně připravila tématický zájezd pro knihovníky jičínského regionu do Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze. Expozice muzea je jedinou výstavou v České republice, která shrnuje dějiny školství, učitelstva a vzdělanosti od středověku až po současnost včetně nadčasového odkazu J. A. Komenského. Pedagogická knihovna je veřejně přístupná, shromažďuje knihy a časopisy z pedagogiky a příbuzných oborů společenských věd.
  Zajímavého výletu se zúčastnilo 30 knihovníků z celého okresu Jičín.
  Na fotky ze zájezdu se můžete podívat ve fotogalerii.

 • Volanice otevírají knihovnu
  Po osmnácti letech se 27. 4. 2015 ve Volanicích opět otevřela knihovna. Byla uzavřena v roce 1997. Poslední knihovník Josef Kosina se o knihovnu staral od roku 1983 až do uzavření. Nová knihovnice Petra Arletová a starostka Kateřina Kosinová se ve spolupráci s úsekem regionálních funkcí Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně s nadšení podílely na mravenčí práci spojené se založením knihovny.
  Místní knihovna Volanice

 • Tematický zájezd pro knihovníky jičínského regionu
  Ve čtvrtek 21. května 2015 navštívíme Národní pedagogické muzeum a knihovnu J. A. Komenského.
  POZVÁNKA - ZDE.

 • BŘEZEN - MĚSÍC ČTENÁŘŮ V MALÝCH KNIHOVNÁCH
  plakát ke stažení - ZDE.

 • VYHLÁŠENÍ FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽĚ 2015
  Úsek regionálních funkcí Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně vyhlašuje fotografickou soutěž pro čtenáře a knihovníky jičínského regionu "V naší knihovně to žije".

  Více informací o soutěži najdete ZDE.

 • VYHODNOCENÍ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE 2014
  Pro děti místních knihoven byla letos v březnu vyhlášena výtvarná soutěž "Léto v knížce". Soutěže se zúčastnilo 5 knihoven, které nám do soutěže poslaly 37 nápaditých obrázků míst, které by chtěly děti v létě navštívit. Naši vítězové jsou Michaela Dorňáková knihovna Dobrá Voda, Jakub Klusák knihovna Železnice, Valérie Mikasová knihovna Milovice. Výherci obdrželi diplom a pěknou knihu. Vyhodnoceným výtvarníkům ještě jednou blahopřejeme.

 • KNIHOVNÍK - KNIHOVNICE ROKU 2014
  Knihovnicí roku
  pro letošní rok se stala paní Libuše Strouhalová, knihovnice z MÍSTNÍ LIDOVÉ KNIHOVNY SKUŘINA - POBOČKA. Cenu si převzala ve středu 15. 10. 2014 na slavnostním předávání v konferenčním sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové v doprovodu místostarostky Ing. Romany Tomášů – knihovnice z MÍSTNÍ KNIHOVNY MARKVARTICE jejíž pobočkou je knihovna ve Skuřině. Za jičínskou knihovnu blahopřejeme a přejeme hodně zdraví a spokojenosti. Fotogalerie

 • Tematický zájezd pro knihovníky jičínského regionu do Parlamentní knihovny České republiky a Parlamentu České republiky se konal ve čtvrtek 16. října 2014. Na fotky ze zájezdu se můžete podívat ve fotogalerii. POZVÁNKA.

 • Pololetní hodnocení činnosti úseku regionálních funkcí – rok 2014.
 • Tematický zájezd po knihovnách regionu – Peckovsko se konal 12.6.2014. Navštívili jsme hrad Pecka, Knihovnu Kryštofa Haranta v Pecce, Místní knihovnu Vidonice, Místní knihovnu Vidochov a Pohádkovou výstavu v Pecce. Na fotky ze zájezdu se můžete podívat ve fotogalerii. POZVÁNKA

 • Literární výlet - Po Máchových stopách se konal 22.5.2014. Babča Alča – knihovnice Alena Vedralová nás provedla budovou zámečku v Lomnici nad Popelkou kde sídlí i knihovna. Vlakem jsme dojeli do Syřenova a následoval výstup na hrad Kumburk. Po krátkém kulturním programu o putování K. H. Máchy po hradech v blízkém i dalekém okolí, které připravila naše kolegyně Dana Rejmanová, jsem se pěšky vydali do vesnice Brdo a někteří až do Nové Paky na autobus. Na fotky z výletu se můžete podívat ve fotogalerii. POZVÁNKA

 • Připravujeme v roce 2014
 • Místní knihovna ve Vidonicích se slavnostně otevírá 5.3.2013 v 17.00 hod. po celkové rekonstrukci
 • Místní knihovna Vidonice
 • NOVINKA:
  Podívejte se na naši novou fotogalerii, kterou jsme pro vás založili. Odkaz na ní je v menu po levé straně. Najdete zde fotografie z našich akcí a z akcí našich místních knihoven. Pokud máte zájem o vystavení fotografií, můžete je přinést nahrané na flashce nebo zaslat na e-mail: vejvarova@knihovna.jicin.cz. Neváhejte a pochlubte se i vy svými zajímavými akcemi.
Archiv

Validní XHTML    Validní CSS