Kdykoliv Vám pomoci, poradit, sestavit výměnný soubor, jsou připraveny pracovnice Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně
Dana Michlová a  Helena Vejvarová
tel.: 493 532 833 nebo 739 447 530

NOVINKY

 • KNIHOVNÍK ROKU 2014
  Knihovníkem roku
  pro letošní rok se stala paní Libuše Strouhalová, knihovnice z MÍSTNÍ LIDOVÉ KNIHOVNY SKUŘINA - POBOČKA. Cenu si převzala ve středu 15. 10. 2014 na slavnostním předávání v konferenčním sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové v doprovodu místostarostky Ing. Romany Tomášů – knihovnice z MÍSTNÍ KNIHOVNY MARKVARTICE jejíž pobočkou je knihovna ve Skuřině. Za jičínskou knihovnu blahopřejeme a přejeme hodně zdraví a spokojenosti. Fotogalerie

 • Tematický zájezd pro knihovníky jičínského regionu do Parlamentní knihovny České republiky a Parlamentu České republiky se konal ve čtvrtek 16. října 2014. Na fotky ze zájezdu se můžete podívat ve fotogalerii. POZVÁNKA.

 • Pololetní hodnocení činnosti úseku regionálních funkcí – rok 2014.
 • Tematický zájezd po knihovnách regionu – Peckovsko se konal 12.6.2014. Navštívili jsme hrad Pecka, Knihovnu Kryštofa Haranta v Pecce, Místní knihovnu Vidonice, Místní knihovnu Vidochov a Pohádkovou výstavu v Pecce. Na fotky ze zájezdu se můžete podívat ve fotogalerii. POZVÁNKA

 • Literární výlet - Po Máchových stopách se konal 22.5.2014. Babča Alča – knihovnice Alena Vedralová nás provedla budovou zámečku v Lomnici nad Popelkou kde sídlí i knihovna. Vlakem jsme dojeli do Syřenova a následoval výstup na hrad Kumburk. Po krátkém kulturním programu o putování K. H. Máchy po hradech v blízkém i dalekém okolí, které připravila naše kolegyně Dana Rejmanová, jsem se pěšky vydali do vesnice Brdo a někteří až do Nové Paky na autobus. Na fotky z výletu se můžete podívat ve fotogalerii. POZVÁNKA

 • Vyhlášení výtvarné soutěže
  Úsek regionálních funkcí Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně vyhlašuje pro děti místních knihoven výtvarnou soutěž "Léto v knížce". Vyhodnocení proběhne v prosinci 2014. Více informací o soutěži najdete ZDE.

 • Připravujeme v roce 2014
 • VYHODNOCENÍ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE
  Pro děti místních knihoven byla letos v březnu vyhlášena výtvarná soutěž "NAMALUJ SVOJI BABIČKU". Soutěže se zúčastnilo 7 knihoven, které nám do soutěže poslaly 95 obrázků babiček i několik dědečků se našlo. Ceny si v sobotu 30. 11. 2013 na zahájení Předvánočního prodeje knih pro děti a mládež - Rosteme s knihou aneb Svět knihy dětem přijeli převzít Karolína Karásková – 7. třída – knihovna Choteč, Jiří Pittner – 3. třída – knihovna Radim a Viktorie Včelišová – 3. třída – knihovna Milovice. Výherci obdrželi diplom a pěknou knihu. Vyhodnoceným výtvarníkům ještě jednou blahopřejeme. Obrázky účastníků soutěže jsou k vidění na výstavě na chodbě knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně v půjčovní době knihovny do 31. ledna 2014. Na fotky z předávání cen se můžete podívat ve fotogalerii.

 • Tematický zájezd do Muzea klasického knihařství a knihařské dílny v Rožďalovicích se konal dne 14. listopadu 2013. Nejprve jsme navštívili Galerii Melantrich, ve které nás přivítala zdejší pracovnice paní Krumpholcová. Expozicí Muzea nás provázel vnuk zakladatele dílny, pan inženýr Hančar. Další zastávkou návštěvy Rožďalovic byla místní knihovna, Památník Jiřího Melantricha z Aventina a pamětní síň připomínající slavné rožďalovické rodáky, sídlící ve stejné budově. Naše další cesta vedla do moderní bezbariérové knihovny za naší milou kolegyní Romanou Komárkovou, která se nachází v Kulturně a vzdělávacím centru v Kopidlně. Zúčastnilo se 37 knihovníků a knihovnic z místních i profesionálních knihoven. Děkujeme všem našim průvodcům a knihovnicím za velmi milé přijetí. Na fotky ze zájezdu se můžete podívat ve fotogalerii.

 • KNIHOVNÍK ROKU 2013 a Cena českých knihovníků 2013

  Dva ocenění knihovníci z okresu Jičín. Cena českých knihovníků 2013 byla udělena paní Aleně Pospíšilové, knihovnici z Knihovny Antonína Bocha v Libošovicích a Knihovníkem roku pro letošní rok se stal pan Petr Pavel, knihovník z MÍSTNÍ KNIHOVNY BĚLÁ U PECKY. Ceny si převzali ve středu 30.10.2013 na slavnostním předávání v konferenčním sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Za jičínskou knihovnu oběma blahopřejeme a přejeme hodně zdraví a spokojenosti. Fotogalerie.

 • Tematický zájezd do nové Knihovny města Hradce Králové se konal dne 16. května 2013, kterého se zúčastnilo 38 knihovníků a knihovnic z místních i profesionálních knihoven. Knihovnou nás provázela Bc. Kateřina Hubertová. Děkujeme celému kolektivu knihovny za velmi milé přijetí a přejeme jim mnoho spokojených a milých čtenářů.
 • Fotografie ze zájezdu zde
 • Místní knihovna ve Vidonicích se slavnostně otevírá 5.3.2013 v 17.00 hod. po celkové rekonstrukci
 • Místní knihovna Vidonice
 • NOVINKA:
  Podívejte se na naši novou fotogalerii, kterou jsme pro vás založili. Odkaz na ní je v menu po levé straně. Najdete zde fotografie z našich akcí a z akcí našich místních knihoven. Pokud máte zájem o vystavení fotografií, můžete je přinést nahrané na flashce nebo zaslat na e-mail: vejvarova@knihovna.jicin.cz. Neváhejte a pochlubte se i vy svými zajímavými akcemi.
Archiv

Validní XHTML    Validní CSS