Elektronické knihy a půjčování čteček e-knih | Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně

Elektronické knihy a půjčování čteček e-knih

Knihovna nejsou jen papírové knihy. Číst dnes můžeme i elektronicky, na obrazovkách čteček elektronických knih či displejích mobilních telefonů a tabletů. Svým čtenářům se proto snažíme zpřístupnit e-knihy hned několika způsoby. Můžete si u nás vypůjčit čtečku Amazon Kindle, ve které jsou nahrány desítky titulů beletrie se statusem volného díla. Zajímavější je ale možnost využít výpůjčky z výběru více než 4000 titulů e-knih současné produkce, které si můžete zdarma vypůjčit na dálku z tepla domova. Abyste je měli na čem číst, potřebovat k tomu budete mobilní telefon nebo tablet s operačním systémem Android nebo iOS, případně čtečku elektronických knih značky eReading (na čtečkách jiných značek tyto e-knihy nefungují). Pokud nemáte vhodný telefon, tablet ani čtečku, můžete si k nám přijít půjčit čtečku eReading.

Chci si půjčovat e-knihy zdarma na dálku z domova

Abyste si mohli půjčovat e-knihy přes internet, musíte být registrovaným čtenářem naší knihovny a musíte si založit čtenářské konto v našem webovém katalogu. Potom se zaregistrujte na webu www.ereading.cz se stejnou e-mailovou adresou, pod kterou jste registrováni v knihovně a čtenářském kontě. Hotovo. Můžete si začít vybírat a zdarma stahovat e-knihy z našeho katalogu. Nevíte, jak na to? Čtěte dál. (o;

hledat a stahovat elektronické knihy ihned

Přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem do čtenářského konta na stránce pro vyhledávání e-knih. Pomocí vyhledávacího pole nahoře na stránce vyhledejte konkrétní titul, téma nebo autora. Až najdete a rozkliknete knihu, kterou si chcete vypůjčit, objeví se tlačítko Vypůjčit e-knihu. V příštím kroku potvrdíte, že si chcete vybraný titul skutečně vypůjčit. Teď už stačí jít na stránku eVýpůjčky (na webu eReading.cz), odkud si svoji e-knihu stáhnete přímo do tabletu či telefonu, případně do počítače (a odtud pak nahrajete do čtečky eReading Start 2, 3 nebo 4 Touch Light). Abyste mohli e-knihu číst na tabletu či telefonu, musíte si předtím instalovat bezplatnou aplikaci eReading: Mám zařízení s operačním systémem Android. Mám zařízení s operačním systémem iOS. Délka výpůjčky je 31 dní, poté se e-kniha sama vymaže z vašeho zařízení, není třeba ji nijak vracet. Vypůjčit si můžete souběžně až 3 knihy, a pokud knihu nestihnete dočíst, můžete si ji po uplynutí stanovené doby kdykoli půjčit znovu. Ale pozor: e-knihy zdarma si musíte vždy půjčovat popsaným způsobem přes náš katalog. Kdybyste si chtěli zkrátit cestu a vyhledávali byste přímo na webu eReading.cz, vaše výpůjčky by byly zpoplatněné. Pokud nemáte žádné zařízení, na kterém lze e-knihy číst, půjčíme vám v našem hudebním oddělení čtečku eReading domů.

Chci číst e-knihy, ale nemám na čem. Jak si u vás můžu půjčit čtečku?

Registrovaní čtenáři naší knihovny si mohou přijít půjčit čtečku elektronických knih do hudebního oddělení. Vezměte si s sebou svůj čtenářský průkaz a občanský průkaz. Knihovnice s vámi vyplní smlouvu o výpůjčce a čtečku vám půjčíme zdarma domů na čtyři týdny. Pokud víte, že si budete chtít doma do čtečky stahovat e-knihy z našeho katalogu, vyžádejte si k vypůjčení čtečku značky eReading (na čtečkách jiných značek tyto e-knihy nefungují). Pokud si chcete elektronické čtení jen vyzkoušet nebo víte, že si e-knihy stáhnete sami z jiných zdrojů, bude se vám možná naopak hodit čtečka Amazon Kindle, kterou vám půjčíme rovnou s nahranými desítkami titulů beletrie se statusem volného díla (nejčastěji jde o knihy, jejichž autoři zemřeli před více než 70 lety). Vy si do ní můžete pak sami nahrát další volná i placená díla, která najdete na internetu nebo koupíte v e-shopech.

← zpět


Top