Nadšení a zpěvu bylo už dosti, nyní je třeba práce. Dva týdny po vyhlášení samostatnosti

Ilustrační náhled stránky dobových novin
Včerejším dnem ukončeny oslavy samostatnosti národa našeho a Národní výbor vyzval obyvatelstvo v zemích státu českého, aby sňalo prapory z budov, zanechalo dalších projevů pouličních a vrátilo se k pravidelné práci. Nadšení a zpěvu bylo už dosti, nyní je třeba práce. A té je mnoho a důležité. V prvé řadě je třeba starati se o živobytí.

V letošním roce si připomínáme sté výročí vzniku československé republiky. Díky digitální knihovně novin a časopisů Rakouské národní knihovny ve Vídni vám každý měsíc přinášíme ochutnávku toho, co psaly české noviny právě před sto lety. Podívejte se spolu s námi, co se na stránkách denního tisku objevilo jen dva týdny po vyhlášení samostatného Československa.