Týden knihoven začíná. Soutěže, přednášky, módní přehlídka, ale i amnestie pro dlužníky

Logo Týden knihoven 2018V pondělí 1. října startuje Týden knihoven, a tak jsme pro vás v Jičíně připravili kromě pestré nabídky programů i nějaké ty speciality. Těšit se můžete na výstavy, besedy, přednášky, kurzy, soutěže, pořady pro děti, dospělé, rodiče s dětmi i seniory. Ze zkušenosti víme, že velmi oblíbený je výprodej vyřazených knih za symbolické ceny. Ten probíhá od pondělí do čtvrtka, ale přijďte si vybrat včas, ať vám nejlepší kousky někdo nevyzobe. Pokud nám naopak dlužíte nějaké vypůjčené knihy, přijďte je během Týdne knihoven vrátit, odpustíme vám i pokuty. 👍

Čeká nás prvorepubliková módní přehlídka dobových originálních oděvů, přednáška prof. Dany Musilové o proměnách ženské práce za první republiky či beseda se spisovatelem z nakladatelství Albatros. V klubu pro mladé Free Time v pondělí startuje série fotografických happeningů a také nová hra: pátrání po QR kódech. Seniorům začíná nový semestr virtuální univerzity třetího věku nebo se mohou zapsat do počítačových kurzů pro začátečníky. Pro obě generační skupiny jsou pak připraveny lekce angličtiny.

Kompletní program na Týden knihoven v Jičíně najde jako vždy v přehledu akcí. Budeme se na vás těšit v knihovně. 🙂

Týden knihoven probíhá každoročně pod záštitou sekce veřejných knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky od roku 1997. V prvním říjnovém týdnu knihovny představují své nové i stávající služby a organizují stovky aktivit zaměřených na knihy a čtenářství obecně.

Týden knihoven 2018: plakát