V Jičíně startuje Březen, měsíc čtenářů

logo Březen, měsíc čtenářůV knihovnách odstartuje Březen, měsíc čtenářů, a tak nezůstáváme pozadu ani v Jičíně. Připravili jsme pro vás besedy, přednášky, akce pro děti i dospělé. Do knihovny zavítá jičínský senátor Tomáš Czernin, tentokrát ale nebude řeč ani tak o politice jako o rodu Czerninů. Tomu napovídá i název besedy: Tradice zavazuje. Ještě předtím můžete navštívit přednášku Pavly Apostolaki Ezoterika zdravého bydlení. O Islandu bude zase vyprávět Pavla Bičíková. Na jarní prázdniny připravujeme v dětském oddělení dvě zábavná dopoledne pro děti nazvaná Knihohraní. V klubu Free Time bude probíhat anglická konverzace pro -náctileté se zahraniční lektorkou. Nejen pro seniory je pak připravena kreativní velikonoční dílna Vyrábíme z knih. Kreativní dílny jsme rozšířili už v loňském roce zejména na pobočce na Novém Městě, i tam proběhne další z lekcí tvoření.

Pro knihovníky a učitele je přichystána přednáška o severské literatuře v překladech v podání představitelů neziskové organizace Skandinávský dům. K tradičním akcím Měsíce čtenářů patří Noc s Andersenem, která v Jičíně probíhá 23. března.

Každý rok vyhlašujeme nejlepšího dětského čtenáře, k tomu dojde tentokrát v rámci besedy se spisovatelkou Ilkou Pacovskou a zástupci nakladatelství Albatros. Ceny do této soutěže věnovala Akademie Jana Amose Komenského v Jičíně. Zároveň budeme vyhlašovat úplně nejmladšího čtenáře.

Po celý březen také probíhá kampaň Přijď a vyfoť se: co nejoriginálněji se u nás v knihovně vyfoťte, sdílejte fotku na facebooku a označte v příspěvku knihovnu (@Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně).

Tyto a další akce najdete v přehledu všech akcí na webu nebo si stáhněte plakátek k Měsíci čtenářů a vyberte si z bohatého programu to, co je pro vás nejzajímavější.

program Březen, měsíc čtenářů