Titul Knihovna Jičínska 2017 putuje do Radimi

Knihovnice Jarmila Adolfová a starostka obce Zdeňka Brixová převzaly ve čtvrtek 7. prosince pro místní knihovnu v Radimi titul Knihovna Jičínska 2017.

Knihovna v Radimi se v roce 2015 přestěhovala do přízemí nově rekonstruovaného Valešova statku. Má nové vybavení a sociální zázemí.
V knihovně se pořádají kulturní akce především pro místní děti. Velmi dobrá je také spolupráce se školní družinou místní školy, která minimálně jednou za měsíc knihovnu navštíví. Vždy v druhém pololetí školního roku se koná slavnostní „Pasování na čtenáře“, letos už po sedmé. V knihovně probíhají přednášky, většinou o rodném kraji a jeho historii.

Paní Jarmila Adolfová knihovnu vede od roku 2007. Knihovna je plně automatizovaná, má webové stránky, na kterých naleznete mimo další informace o dění v knihovně i on-line katalog. V obci je 425 obyvatel. Knihovna má 61 stálých čtenářů, z toho je 30 dětí a návštěvníků je celkem 681.

Tisková zpráva ke stažení