Píšete? Přineste své texty do knihovny a zapojte se do projektu Literatura žije!

Literatura v Jičíně žije! A právě proto vzniká v Jičíně nový projekt, který dává příležitost začínajícím autorům, ale i těm, kteří tvoří již delší dobu, ale zatím neměli odvahu svá díla přečíst na veřejnosti. Ve městě se (zatím) na dvou místech objevil takzvaný ŠUPLÍK – výrazná modrá krabice, kterou najdete v knihovně Václava Čtvrtka a na Lepařově gymnáziu. Do této schránky můžete vložit své literární dílo (prózu, poezii, ale i drama) a využít tak možnosti dostat zpětnou vazbu. Stačí, když text vložíte do obálky a přiložíte své údaje a instrukce. Můžete ale zůstat i anonymní, váš text za vás přečteme my. Více zjistíte na webových stránkách www.literatura-jicin.cz.

Autorkami projektu jsou dvě studentky Lepařova gymnázia, kterým v Jičíně chybí prostor pro diskuzi nad literaturou, ale i šance přečíst ostatním své literární pokusy. Proto se rozhodly nenechat Jičín kulturně usnout a vytvořit příjemnou tradici – večery strávené nad literaturou, zejména tou, která vzniká přímo v Jičíně a jeho okolí.

Literatuře holdujete, ale spíš jako čtenář či čtenářka? Nevadí! Projekt funguje i „opačně“ – na webových stránkách si můžete pohlídat plánovaný termín veřejného čtení textů ze Šuplíku. Neváhejte a přijďte si poslechnout živou a čerstvě zrozenou literaturu. Následná diskuze a zpětná vazba od vás jsou pro autory to nejdůležitější, čeho se jim může dostat.

Pro více informací navštivte web projektu www.literatura-jicin.cz nebo facebookovou stránku Jičínský Šuplík.