Divoké labutě (Jung Chang). Historie Číny v osudech žen tří generací

Audiokniha obsahuje příběh tří generací jedné rodiny na pozadí historie Číny od svržení císařství v roce 1911 přes boj o moc místních vojenských diktátorů, o Čankajškově moci, japonské okupaci, o občanské válce mezi Kuomintagem a komunisty, válce s Koreou, jsme svědky neustálých politických čistek, hladomoru, kultu Mao Ce-tunga i střetu tradic staré Číny s kulturní revolucí.

Autorka Jung Chang vkládá do této historie Číny historii žen tří generací autorčiny rodiny. Nejstarší je příběh babičky, kterou v patnácti letech otec provdá jako konkubínu postaršímu generálovi. Babiččinou předností byla její krása a také svázaná chodidla. Její radostí byla dcera, která se v 50. letech stala oddanou komunistkou. Er-chung (Druhá divoká labuť), autorka knihy, prošla, podobně jako rodiče a sourozenci, všemi strastmi a zrůdnostmi tzv. kulturní revoluce, nakonec vyhrála konkurz na stipendium do Velké Británie, kam v září 1978 odjela, našla zde nový domov a později zakotvila na katedře zemí Dálného východu na Univerzitě města Londýna.

Úchvatný příběh je u nás k dostání v knižní podobě, požitek z audioknihy však výrazně zvyšuje úžasná práce s hlasem paní Hany Maciuchové.

Doporučuje: Kateřina Piryová

Vypůjčit si audioknihu →
Vypůjčit nebo si prohlédnout knihu v katalogu →