Startuje Týden knihoven. Nové čtenáře registrujeme zdarma a pořádáme výprodej

Od pondělí 2. do soboty 7. října nabízíme čtenářům různá zvýhodnění a pěknou řádku akcí v rámci celostátní kampaně Týden knihoven. Tradičně v této době registrujeme nové čtenáře zdarma, vyhlášena je i amnestie na veškeré sankční poplatky, stačí jen do knihovny přijít vrátit to, co máte půjčené. Od pondělí do čtvrtka bude probíhat prodej vyřazených knih za symbolické ceny.

Kulturních a vzdělávacích akcí je pro veřejnost nachystána celá řada. Hned v pondělí ráno začne Týden knihoven úvodní hodinou pro studenty virtuální univerzity třetího věku, zimní semestr startuje přednáškou na téma České dějiny a jejich souvislosti. V úterý bude slavnostně zahájena výstava Československé legie v Itálii. Ve středu se knihovnice spolu s dětmi budou věnovat YouTubu a vyhlásí vítěze soutěže Staň se youtuberem. Večer bude o dětech, jejich výchově a rodině přednášet Monika Jáglová. Čtvrtek bude opět patřit legionářům, členové Československé obce legionářské z Mladé Boleslavi budou vyprávět o vzniku republiky žákům jičínských škol dopoledne, odpoledne pak Klubu aktivních seniorů a veřejnosti. Chybět nebudou ani ukázky výstroje a výzbroje, leckdy velmi unikátních kousků. Po celé knihovně budou probíhat tři výstavy, zahájeny také budou kurzy práce na počítači.

Program nejen Týdne knihoven najdete v našem kalendáři akcí.