Tam, kde jde o život, mají lidé jiné priority, říká jičínský voják [video, fotografie]

„Každá další mise je těžší, protože si uvědomujete, že se nemusíte vrátit. Utíká to čím dál pomaleji. V takových situacích vás drží nad vodou komunikace s rodinou a přáteli přes internet,“ říká rotmistr Michal Černý, příslušník 43. výsadkového praporu v Chrudimi. Svůj příběh zachytil v knize Cesta vojáka, jejíž křest s autorskou besedou proběhl 16. června 2017 v Jičíně.

„Napsat knížku mě napadlo zhruba v polovině čtvrté mise. Začal jsem psát, pochlubil jsem se tím doma, a pak jsem už musel psát čím dál rychleji, protože manželka byla zvědavá,“ uvedl autor knihy. Celou autorskou besedu s křtem knihy na zahradě jičínské knihovny můžete zhlédnout na videu nebo si prohlédnout fotografie. Více o knize zde.