Vychází Cesta vojáka. Účastník afghánských misí Michal Černý knihu pokřtí doma v Jičíně

Život v armádě, tvrdá dřina a povinnosti, ale i osobní život táty, manžela, který během zahraničních misí opouští svou rodinu a pro kterého ani návraty zpět do běžného civilního života nejsou mnohdy lehké. Rotmistr Michal Černý pokřtí svoji knihu Cesta vojáka 16. června 2017 v 18 hodin na zahradě Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně.

Autor knihy, Jičíňák Michal Černý, je člen elitní jednotky výsadkářů v Chrudimi a účastník misí v Afghánistánu. Křtu se zároveň zúčastní zástupce vojenského praporu major Ivo Zelinka a rotmistr Daniel Hlaváč, uznávaný fotograf, účastník soutěží Czech press photo.

Kniha Cesta vojáka představuje osobní příběh, ve kterém autor zachytil svou vlastní cestu – od motivace k vstupu do armády přes zážitky během základní vojenské služby až po tvrdý výcvik a mnohaleté působení ve službě jako profesionální voják, během které se zúčastnil i čtyř misí v Afghánistánu. Ve své knize zachytil nejen život v armádě, tvrdou dřinu a povinnosti, které vojenská služba obnáší, ale i osobní život táty, manžela, který během zahraničních misí opouští svou rodinu a pro kterého ani návraty zpět do běžného civilního života nejsou mnohdy lehké. Jedinečný pohled na životní cestu protkanou náročnými překážkami, které stojí za to překonávat.

Součástí křtu bude beseda s účastníky zahraničních misí. Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně knihu zařadí do svého regionálního fondu.

Tisková zpráva ke stažení.

Rozhovor s autorem knihy Michalem Černým v Českém rozhlase Pardubice: