Přečetli jsme a doporučujeme: Cesta vojáka (Michal Černý)

Osobní příběh, ve kterém autor zachytil svou vlastní cestu – od motivace pro vstup do armády přes zážitky během základní vojenské služby až po tvrdý výcvik a mnohaleté působení ve službě jako profesionální voják, během které se zúčastnil i čtyř misí v Afghánistánu.

Autor ve své knize zachytil nejen život v armádě, tvrdou dřinu a povinnosti, které vojenská služba obnáší, ale i osobní život táty, manžela, který během zahraničních misí opouští svou rodinu a pro kterého ani návraty zpět do běžného civilního života nejsou mnohdy lehké. Jedinečný pohled na životní cestu protkanou náročnými překážkami, které stojí za to překonávat.

Kniha se čte dobře, na příběh jsem se dívala jako žena, matka, manželka. Zbraně, o kterých autor píše, mě až tak nezajímaly. Sledovala jsem spíš autorovy pocity. Při výpočtu, co vše nese v batohu (vodu, jídlo, munici), dohromady asi 60 kg, na sobě vestu 20 kg těžkou a zbraň, jsem si vzpomněla na přednášku o Marii Terezii. Její korunovační šaty vážily 50 kg. Proto z Vídně do Prahy cestovala dva měsíce.

Kniha obohatí fond regionální literatury.

Přečetla: Lenka Dědečková

Vypůjčit nebo si prohlédnout knihu v katalogu →

← zpět