Muži z knížek Marie Formáčkové v Jičíně

Muži z mých knížek. Tak byla pojmenována beseda, se kterou do knihovny zavítala 4. května 2017 spisovatelka Marie Formáčková. V Jičíně nevystupovala poprvé, na své předchozí besedě představila svoji spolupráci se slavnými ženami jako například Zita Kabátová nebo Helena Růžičková, tentokrát se věnovala mužům, které měla možnost poznat osobně nebo zprostředkovaně při práci na svých knižních rozhovorech.

Účastníci besedy v jičínské knihovně se tak dověděli řadu detailů ze života a rodin Jaroslava Marvana, Júlia Satinského, Josefa Dvořáka, Josefa Hlinomaze či Michala Dočolomanského. Velkou část vyprávění věnovala ale také Jiřímu Wimmerovi, se kterým ji pojilo dlouholeté přátelství.

Marie Formáčková pracovala dvacet let v časopise Vlasta, kde byla od roku 1989 šéfredaktorkou, později byla šéfredaktorkou Květů a TV Revue. Od roku 2000 se věnuje publicistice a psaní knih na volné noze. Mimo jiné je autorkou knih Momentálně jsem mrtvý, zavolejte později; Osudová láska Jaroslav Marvan; Lásky a lidé z mého života, devět knih napsala s herečkou Helenou Růžičkovou, nejúspěšnější byl Deník mezi životem a smrtí, a sedm s bavičem Petrem Novotným.

Posluchači Českého rozhlasu znají Marii Formáčkovou také jako stálého hosta pořadu Neočekávaný dýchánek Petra Jančaříka, natáčeného už po léta v Plzni. Právě tato zábavná talk-show se prý stala líhní řady témat, kterým se známá novinářka, publicistka a spisovatelka věnuje ve svých knihách.

Celou besedu můžete zhlédnout na videu nebo si prohlédnout fotografie níže.